+371 67813916 Servisa tālruņa līnija Bezmaksas tālruņa numurs
Kontaktveidlapa
Informatīvais biļetens
230125_StorageSolutionGroup_JPG
25.01.2023

Jungheinrich AG iegādājas Storage Solutions Group, lai iegūtu stratēģisku stabilu stāvokli strauji augošajā ASV noliktavu automatizācijas tirgū

Nostiprina Jungheinrich intraloģistikas biznesu ar papildinošu reģionālo ietekmi
Pievieno spēcīgu izaugsmes platformu noliktavu automatizācijas risinājumiem ASV
Svarīgs posms stratēģijas 2025+ īstenošanai

Hamburga, Vācija, 2023. gada 25. janvāris — Vācijas intraloģistikas pionieris Jungheinrich AG (tālāk — Jungheinrich) iegādājas Indiānas štatā bāzēto Storage Solutions Group (tālāk — Storage Solutions), vadošo plauktu un noliktavu automatizācijas risinājumu piegādātāju ASV, lai iegūtu labāku piekļuvi pievilcīgajam ASV noliktavu un automatizācijas tirgum. Jungheinrich ir parakstījis akciju pirkuma līgumu ar Merit Capital Partners, MFG Partners un Storage Solutions vadību par Storage Solutions akciju 100 % iegādi. Kopējā atlīdzība, par kuru panākta vienošanās saskaņā ar akciju pirkuma līgumu, sastāv no pirkuma cenas aptuveni 375 miljoni ASV dolāru apmērā (uz kuru attiecas parastās darījuma pēcnoslēgšanas korekcijas) un elastīgas, uz rezultātiem balstīta komponenta pirkuma cenas no vidējās līdz augstai viencipara procentuālajā diapazonā, ko var sasniegt, saglabājot Storage Solutions vadību trīs gadu laikā pēc darījuma pabeigšanas. Iegāde tiks finansēta ar esošajiem naudas līdzekļiem un aizņēmumu ar ierobežotu aizņēmuma ietekmi.

Storage Solutions — izveidota platforma plauktu un noliktavu automatizācijai ASV

Storage Solutions, kuru galvenā mītne atrodas Vestfīldā, Indiānā, ir ASV noliktavu projektēšanas, automatizācijas un integrācijas uzņēmums ar 170 darbiniekiem un 45 gadu pieredzi, piegādājot klientiem gatavus, vislabāk piemērotus risinājumus. Izmantojot biznesa modeli, kas balstīts neatkarīgās tehnoloģijās, uzņēmums ir ieguvis spēcīgu pozīciju pievilcīgajā ASV noliktavu tirgū, kas gūst labumu no stabilas ilgtermiņa izaugsmes dinamikas. Tā piedāvā unikālas vertikāli integrētas pakalpojumu līnijas ar savu loģistikas un uzstādīšanas komandu, nodrošinot savlaicīgu projekta pabeigšanu un sniedzot papildu pakalpojumus, tostarp darbplūsmas optimizāciju, inženieriju un atļauju saņemšanu.

Storage Solutions ir uzticams partneris lielai un augošai klientu bāzei, stratēģiski koncentrējoties uz uzņēmumiem, kuriem nepieciešams integrēts noliktavu projekts, tehniskais un projektu vadības atbalsts un kompetence. Tā pastāvīgā klientu bāze ietver plašu vadošo zīmolu klāstu, piemēram, trešo pušu loģistikas, e-komercijas, mazumtirdzniecības, pārtikas, dzērienu un rūpniecības nozarēs. Paredzams, ka 2022. gadā Storage Solutions ieņēmumi būs aptuveni 290 miljonu ASV dolāru apmērā un koriģētais EBIT rādītājs aptuveni 34 miljoni ASV dolāru apmērā.

Stiprinot Jungheinrich atbilstoši stratēģijai 2025+

Jungheinrich gadījumā šī iegāde ļoti papildina tā globālo ietekmi un vēl vairāk nostiprinās uzņēmuma pozīcijas tirgū. Tā ir unikāla iespēja iekļūt lielā un strauji augošā tirgus segmentā ar stratēģisku atbalstu ASV. Storage Solutions tirgus pārklājums nodrošinās Jungheinrich piekļuvi galvenajiem loģistikas centriem ASV un iespēju atbalstīt savu Eiropas klientu bāzi šajā tirgū. Izaugsmes platformas iegūšana ASV arī nodrošina papildu potenciālu vidējā termiņā, lai paplašinātu klātbūtni blakus esošajās valstīs — Kanādā un Meksikā. Iegāde notiks paralēli un nekādi neietekmēs Jungheinrich partnerību ar Mitsubishi Logisnext Americas (MLA), kas joprojām būs vienīgais Jungheinrich partneris Ziemeļamerikas dakšu krautņotāju tirgū.

Apvienojot abu partneru zināšanas un iespējas, Jungheinrich un Storage Solutions kopīgi virzīs inovatīvu automatizācijas risinājumu turpmāku attīstīšanu. Noliktavu automatizācija ir prioritāte gan Storage Solutions, gan Jungheinrich klientiem, un paredzams, ka laika posmā no 2021. līdz 2025. gadam pasaules tirgus izaugsme būs 10 % (CAGR).

Paredzams, ka iegāde veicinās peļņu par akciju, brīvās naudas plūsmu katrai akcijai un koriģētu EBIT starpību jau no paša sākuma. 2025+ mērķis ir palielināt pārdošanas apjomus par 20 % ārpus Eiropas, jo īpaši, pateicoties neorganiskajai izaugsmei, tiks sasniegts, pievienojot 300 miljonus ASV dolāru lielus ikgadējos ieņēmumus no Storage Solutions. Turklāt uz pakalpojumiem orientētais Storage Solutions uzņēmējdarbības modelis sniedz iespēju izmantot uz aktīviem nevērstu pieeju ar ierobežotām kapitāla izdevumu prasībām, tādējādi stiprinot Jungheinrich naudas plūsmu un noturību.

Dr. Larss Bržoska (Lars Brzoska), Jungheinrich izpilddirektors: “Storage Solutions iegāde ir svarīgs posms mūsu stratēģijas 2025+ īstenošanai. Tā ir lieliska iespēja paplašināt mūsu ģeogrāfisko ietekmi ASV, un tā tiek pievienota spēcīga stratēģiska platforma noliktavu automatizācijas izaugsmei visā reģionā. Storage Solutions ir stabils un veiksmīgs uzņēmums ar pievilcīgu klientu bāzi un lielisku vadības komandu. Mēs redzam lielu izdevību apvienot abu pušu noliktavu un automatizācijas iespējas, lai sniegtu labumu klientiem ASV, kā arī mūsu Eiropas klientiem, kuri strādā Ziemeļamerikā.”

Kevins Rouls (Kevin Rowles), Storage Solutions izpilddirektors: “Nākamo izaugsmes līmeni mūsu nozarē veicinās arvien pieaugošā noliktavu automatizācijas nepieciešamība. Storage Solutions ir izveidojusi stabilas iespēju līmeni plauktu nozarē, kā arī automatizācijas un digitalizācijas jomā, ko cenšamies paplašināt tālāk, jo pieprasījums nepārtraukti paātrinās spēcīgu fundamentālu rādītāju dēļ. Mēs ceram, ka kopā ar Jungheinrich varēsim kopīgi izmantot priekšrocības turpmākai izaugsmei.”

Jungheinrich valde un uzraudzības padome ir apstiprinājusi darījumu. Iegādes pabeigšana, kas paredzēta 2023. gada otrajā ceturksnī, ir atkarīga no parastajiem darījumu slēgšanas nosacījumiem, tostarp apvienošanās kontroles atļaujas saņemšanas Amerikas Savienotajās Valstīs.

Morgan Stanley & Co. International plc ir Jungheinrich finanšu konsultants, un Freshfields Bruckhaus Deringer darbojas kā juridiskais konsultants, bet Deloitte ir sniedzis atbalstu uzticamības pārbaudes procesā. Firma Baird iecelta par Storage Solutions finanšu konsultantu, bet Goodwin Procter LLP rīkojas kā juridiskais konsultants.


Par Jungheinrich

Kā viens no pasaules vadošajiem intraloģistikas risinājumu snidzējiem Jungheinrich jau 70 gadus ir attīstījis inovatīvu un ilgtspējīgu produktu un risinājumu izstrādi materiālu plūsmām. Kā nozares pionieris Hamburgas ģimenes uzņēmums ir apņēmies radīt nākotnes noliktavu. 2021. gadā Jungheinrich un tā vairāk nekā 19 000 darbinieku radīja ieņēmumus 4,24 miljardu eiro apmērā. Globālais tīkls aptver 11 rūpnīcu un 41 pakalpojumu un tirdzniecības uzņēmumu. Akcijas ir iekļautas MDAX.

Par Storage Solutions

Uzņēmums Storage Solutions dibināts 1978. gadā, galvenokārt kā jaunu un lietotu noliktavu iekārtu izplatītājs, ir attīstījies, lai strādātu ar noliktavu un izplatīšanas centru klientiem, apkalpojot dažādas nozares vajadzības, tostarp — darbplūsmas optimizāciju un iekārtu projektēšanu, drošības pārbaudes, uzglabāšanas un automatizācijas iekārtu iepirkšanu un nodošanu ekspluatācijā, uzstādīšanu, dzīves cikla un programmatūras pakalpojumus. Kā savā klasē labākais neatkarīgo tehnoloģiju integrators Storage Solutions ir apņēmies nodrošināt optimālus risinājumus klientiem, pamatojoties uz projekta ieinteresēto personu mērķiem un uzdevumiem. Izmantojot stratēģiskās iegādes un dabisko paplašināšanos, Storage Solutions ir izveidojis mērogojamu platformu, lai paplašinātos ar savu klientu bāzi, lai apkalpotu nepārtraukti pieaugošo apjomu piegādes ķēdē. Vairāk informācijas var atrast šeit https://storage-solutions.com/.

Par Merit Capital Partners

Merit Capital Partners ir privātā kapitāla uzņēmums, kas ir unikāli pozicionēts, lai nodrošinātu elastīgus kapitāla risinājumus. Merit veido partnerības ar uzņēmumu īpašniekiem, vadības komandām un neatkarīgiem sponsoriem, lai nodrošinātu kapitālu izpirkšanai, rekapitalizācijai un iegādes finansēšanai. Merit atrodas Čikāgā, Ilinoisas štatā, un dibināts 1993. gadā.

Par MFG Partners

MFG Partners ir privātā kapitāla firma, kas veic kontroles ieguldījumus ģimenei un dibinātājiem piederošos rūpniecības, ražošanas, izplatīšanas un B2B pakalpojumu uzņēmumos Ziemeļamerikā. Firmu 2016. gadā dibināja Džefs Mizrahi (Jeff Mizrahi) un Džonatans Šilovics (Jonathan Schilowitz), un tās galvenā mītne atrodas Ņujorkā.

Saistību atruna

Šajā informācijā presei var būt ietverti paziņojumi, pieņēmumi, viedokļi un prognozes par Jungheinrich AG paredzēto turpmāko attīstību (uz nākotni vērsti paziņojumi). Visi uz nākotni vērstie paziņojumi pauž pašreizējās gaidas un veido vērtējumus, kas balstīti uz pašreizējo 2025. gada plānošanu un dažādiem citiem pieņēmumiem, un tāpēc tie ir pakļauti riskiem un neskaidrībām, kas nav maznozīmīgi un lielā mērā ir ārpus Jungheinrich AG kontroles. Tostarp tas ietver izmaiņas vispārējā ekonomiskajā situācijā, tostarp ietekmi, ko rada ģeopolitiskie konflikti, parādu jautājumi, Covid-19 pandēmijas turpmākā gaita, intraloģistikas nozarē, materiālu piegādē, enerģijas un izejvielu pieejamība un cenu attīstība, pieprasījums svarīgos tirgos, konkurences un tiesiskā regulējuma un noteikumu attīstība, valūtas maiņas un procentu likmes, kā arī nepabeigto vai nākotnes tiesvedību iznākums. Ja piemēro šīs vai citas nenoteiktības vai nezināmus faktorus vai ja pieņēmumi, uz kuriem balstās šie apgalvojumi, izrādās nepatiesi, faktiskie rezultāti var ievērojami atšķirties no minētajiem vai netiešajiem rezultātiem. Tāpēc visi uz nākotni vērstie apgalvojumi nav jāuzskata par nākotnes darbības vai rezultātu garantiju, turklāt tie ne vienmēr ir uzskatāmi par atbilstošiem rādītājiem, kas liecina, ka prognozētie rezultāti tiks sasniegti. Visi uz nākotni vērsti paziņojumi attiecas tikai uz dienu, kad publicēts šis paziņojums presei. Tā saņēmēju pienākums ir veikt sīkāku analīzi par uz nākotni vērstu paziņojumu pamatotību un to pamatā esošajiem pieņēmumiem. Tāpēc neuzņemamies atbildību par uz nākotni vērstiem paziņojumiem. Neskarot esošās saistības kapitāla tirgū, nav nodoma, kā arī mēs neuzņemamies nekādu pienākumu precizēt kādu no uz nākotni vērstiem paziņojumiem.

Vai Jums ir jautājumi?